Ho Cheng Wang

BN Perak

2
kali bertanding
2
kali menang
1995-2004
tempoh

Ringkasan kerjaya

Ho Cheng Wang bertanding 2 kali antara 1995 dan 2004 di Perak, atas tiket BN. Menang 2 daripada 2 kali— kemenangan terbesar di POKOK ASSAM (PRU9 1995) dengan majoriti 4,828 undi.

Kerusi ditandingi (2)

Rekod pertandingan

PRU11 2004

Menang tanpa bertanding

N17 POKOK ASSAM · DUN · Perak BN · MCA

Menang tanpa bertanding.

Keputusan penuh PRU11 2004 Perak →

PRU9 1995

Menang

N14 POKOK ASSAM · DUN · Perak BN · MCA

10,807 undi (64.4%) · majoriti 4,828

CalonPartiUndi%
Ho Cheng WangpemenangBN10,80764.4%
Lim Yan ChiowDAP5,97935.6%
Keputusan penuh PRU9 1995 Perak →

Soalan lazim

Siapakah Ho Cheng Wang?

Ho Cheng Wang ialah calon pilihan raya Malaysia yang bertanding 2 kali antara 1995 dan 2004. Pertandingan terakhir: N17 POKOK ASSAM, Perak pada PRU11 2004 atas tiket BN — menang tanpa bertanding.

Berapa kali Ho Cheng Wang menang dalam pilihan raya?

Ho Cheng Wang menang 2 daripada 2 pertandingan: POKOK ASSAM (PRU9 1995), POKOK ASSAM (PRU11 2004).

Parti mana yang pernah diwakili Ho Cheng Wang?

Ho Cheng Wang bertanding atas tiket BN sepanjang rekod ini.

Kerusi mana yang pernah ditandingi Ho Cheng Wang?

Ho Cheng Wang bertanding di 2 kerusi: POKOK ASSAM (Perak), POKOK ASSAM (Perak).

Apakah kemenangan terbesar Ho Cheng Wang?

Majoriti terbesar Ho Cheng Wang ialah 4,828 undi di POKOK ASSAM, Perak pada PRU9 1995.

Lihat juga