Mohamed Basri bin Mahidin

BEBAS Pahang

3
kali bertanding
0
kali menang
1986-1995
tempoh

Ringkasan kerjaya

Mohamed Basri bin Mahidin bertanding 3 kali antara 1986 dan 1995 di Pahang, atas tiket BEBAS. Belum pernah menang.

Kerusi ditandingi (3)

Rekod pertandingan

PRU9 1995

Kalah

N30 SABAI · DUN · Pahang BEBAS

571 undi (9.6%) · 2,806 undi di belakang pemenang

CalonPartiUndi%
R. SinnathambypemenangBN3,37756.6%
Soon Sau ChoongDAP2,02233.9%
Mohamed Basri bin MahidinBEBAS5719.6%
Keputusan penuh PRU9 1995 Pahang →

PRK BENTUNG 1989

Kalah · hilang deposit

P79 BENTUNG · Parlimen · Pahang BEBAS

2,137 undi (7.5%) · 15,264 undi di belakang pemenang

CalonPartiUndi%
Dato Lim Ah LekpemenangBN17,40160.7%
Lip Tuck CheeDAP8,89531%
Mohamed Basri bin MahidinBEBAS2,1377.5%
M. PalanisamyBEBAS1930.7%
RamakrishnawBEBAS420.1%
Keputusan penuh PRK BENTUNG 1989 Pahang →

PRU7 1986

Kalah

N26 KARAK · DUN · Pahang BEBAS

1,126 undi (12.7%) · 3,500 undi di belakang pemenang

CalonPartiUndi%
Loke Koon KampemenangBN4,62652.1%
K.c CheahDAP3,11935.2%
Mohamed Basri bin MahidinBEBAS1,12612.7%
Keputusan penuh PRU7 1986 Pahang →

Soalan lazim

Siapakah Mohamed Basri bin Mahidin?

Mohamed Basri bin Mahidin ialah calon pilihan raya Malaysia yang bertanding 3 kali antara 1986 dan 1995. Pertandingan terakhir: N30 SABAI, Pahang pada PRU9 1995 atas tiket BEBAS — kalah dengan 571 undi.

Berapa kali Mohamed Basri bin Mahidin menang dalam pilihan raya?

Mohamed Basri bin Mahidin bertanding 3 kali tetapi belum pernah menang.

Parti mana yang pernah diwakili Mohamed Basri bin Mahidin?

Mohamed Basri bin Mahidin bertanding atas tiket BEBAS sepanjang rekod ini.

Kerusi mana yang pernah ditandingi Mohamed Basri bin Mahidin?

Mohamed Basri bin Mahidin bertanding di 3 kerusi: KARAK (Pahang), BENTUNG (Pahang), SABAI (Pahang).

Lihat juga