Rusnah binti Kassim

Rusnah binti Kassim

BN Perak

3
kali bertanding
2
kali menang
2008-2018
tempoh

Ringkasan kerjaya

Rusnah binti Kassim bertanding 3 kali antara 2008 dan 2018 di Perak, atas tiket BN. Menang 2 daripada 3 kali— kemenangan terbesar di HULU KINTA (PRU12 2008) dengan majoriti 5,232 undi.

Kerusi ditandingi (2)

Rekod pertandingan

PRU14 2018

Kalah

N59 BEHRANG · DUN · Perak BN · UMNO

9,361 undi (41.7%) · 409 undi di belakang pemenang

CalonPartiUndi%
Aminuddin bin ZulkiplipemenangPKR9,77043.5%
Rusnah binti KassimBN9,36141.7%
Sayed Zamzuri bin Sayed NengahPAS3,33414.8%
Keputusan penuh PRU14 2018 Perak →

PRU13 2013

Menang

N59 BEHRANG · DUN · Perak BN · UMNO

9,823 undi (53.5%) · majoriti 1,968

CalonPartiUndi%
Rusnah binti KassimpemenangBN9,82353.5%
Abdul Hadi bin Abdul KhatabPKR7,85542.7%
Kamal Badri bin Tak M ZainudinBEBAS3581.9%
Ramnaidu a/l SuridemuduBEBAS3411.9%
Keputusan penuh PRU13 2013 Perak →

PRU12 2008

Menang

N24 HULU KINTA · DUN · Perak BN · UMNO

13,057 undi (61.5%) · majoriti 5,232

CalonPartiUndi%
Rusnah binti KassimpemenangBN13,05761.5%
Ayyathurai a/l AchutharamanPKR7,82536.8%
Sathiya Seelan a/l MunisamyBEBAS3601.7%
Keputusan penuh PRU12 2008 Perak →

Soalan lazim

Siapakah Rusnah binti Kassim?

Rusnah binti Kassim ialah calon pilihan raya Malaysia yang bertanding 3 kali antara 2008 dan 2018. Pertandingan terakhir: N59 BEHRANG, Perak pada PRU14 2018 atas tiket BN — kalah dengan 9,361 undi.

Berapa kali Rusnah binti Kassim menang dalam pilihan raya?

Rusnah binti Kassim menang 2 daripada 3 pertandingan: HULU KINTA (PRU12 2008), BEHRANG (PRU13 2013).

Parti mana yang pernah diwakili Rusnah binti Kassim?

Rusnah binti Kassim bertanding atas tiket BN sepanjang rekod ini.

Kerusi mana yang pernah ditandingi Rusnah binti Kassim?

Rusnah binti Kassim bertanding di 2 kerusi: HULU KINTA (Perak), BEHRANG (Perak).

Apakah kemenangan terbesar Rusnah binti Kassim?

Majoriti terbesar Rusnah binti Kassim ialah 5,232 undi di HULU KINTA, Perak pada PRU12 2008.

Lihat juga