Abang Abdul Halil bin Abang Naili

Abang Abdul Halil bin Abang Naili

PH lahir 1960 · Sarawak

3
kali bertanding
0
kali menang
2016-2022
tempoh

Ringkasan kerjaya

Abang Abdul Halil bin Abang Naili bertanding 3 kali antara 2016 dan 2022 di Sarawak, mewakili AMANAH, PH pada masa berlainan. Belum pernah menang.

Kerusi ditandingi (3)

Rekod pertandingan

PRU15 2022

Kalah

P197 KOTA SAMARAHAN · Parlimen · Sarawak PH · AMANAH

12,833 undi (23.3%) · 29,445 undi di belakang pemenang

CalonPartiUndi%
Rubiah binti WangpemenangGPS42,27876.7%
Abang Abdul Halil bin Abang NailiPH12,83323.3%
Keputusan penuh PRU15 2022 Sarawak →

PRN 2021

Kalah · hilang deposit

N7 SAMARIANG · DUN · Sarawak PH · AMANAH

1,071 undi (8.3%) · 10,283 undi di belakang pemenang

CalonPartiUndi%
Sharifah Hasidah binti Sayeed Aman GhazalipemenangGPS11,35487.6%
Abang Abdul Halil bin Abang NailiPH1,0718.3%
Othman bin AbdillahSEDAR5354.1%
Keputusan penuh PRN 2021 Sarawak →

PRN 2016

Kalah · hilang deposit

N16 MUARA TUANG · DUN · Sarawak AMANAH

765 undi (6.2%) · 9,321 undi di belakang pemenang

CalonPartiUndi%
Idris bin BuangpemenangBN10,08681.6%
Zulkipli bin RamziPAS1,50812.2%
Abang Abdul Halil bin Abang NailiAMANAH7656.2%
Keputusan penuh PRN 2016 Sarawak →

Soalan lazim

Siapakah Abang Abdul Halil bin Abang Naili?

Abang Abdul Halil bin Abang Naili ialah calon pilihan raya Malaysia yang bertanding 3 kali antara 2016 dan 2022. Pertandingan terakhir: P197 KOTA SAMARAHAN (Parlimen), Sarawak pada PRU15 2022 atas tiket PH — kalah dengan 12,833 undi.

Berapa kali Abang Abdul Halil bin Abang Naili menang dalam pilihan raya?

Abang Abdul Halil bin Abang Naili bertanding 3 kali tetapi belum pernah menang.

Parti mana yang pernah diwakili Abang Abdul Halil bin Abang Naili?

Abang Abdul Halil bin Abang Naili pernah bertanding atas tiket AMANAH dan PH.

Kerusi mana yang pernah ditandingi Abang Abdul Halil bin Abang Naili?

Abang Abdul Halil bin Abang Naili bertanding di 3 kerusi: MUARA TUANG (Sarawak), SAMARIANG (Sarawak), KOTA SAMARAHAN (Sarawak).

Lihat juga