Sim Kui Hian

Sim Kui Hian

GPS Sarawak

4
kali bertanding
2
kali menang
2011-2021
tempoh

Ringkasan kerjaya

Sim Kui Hian bertanding 4 kali antara 2011 dan 2021 di Sarawak, mewakili BN, GPS pada masa berlainan. Menang 2 daripada 4 kali— kemenangan terbesar di BATU KAWAH (PRN 2021) dengan majoriti 5,393 undi.

Kerusi ditandingi (4)

Rekod pertandingan

PRN 2021

Menang

N14 BATU KAWAH · DUN · Sarawak GPS · SUPP

7,827 undi (70.2%) · majoriti 5,393

CalonPartiUndi%
Sim Kui HianpemenangGPS7,82770.2%
Kelvin Yii Lee WuenPH2,43421.8%
Chai Kueh KhunPBK7566.8%
Fong Pau TeckASPIRASI1331.2%
Keputusan penuh PRN 2021 Sarawak →

PRU14 2018

Kalah

P196 STAMPIN · Parlimen · Sarawak BN · SUPP

18,839 undi (36.3%) · 14,221 undi di belakang pemenang

CalonPartiUndi%
Chong Chieng JenpemenangDAP33,06063.7%
Sim Kui HianBN18,83936.3%
Keputusan penuh PRU14 2018 Sarawak →

PRN 2016

Menang

N14 BATU KAWAH · DUN · Sarawak BN · SUPP

6,414 undi (54.1%) · majoriti 2,085

CalonPartiUndi%
Sim Kui HianpemenangBN6,41454.1%
Chiew Wang SeeDAP4,32936.5%
Liu Thian LeongBEBAS1,1099.4%
Keputusan penuh PRN 2016 Sarawak →

PRN 2011

Kalah

N10 PENDING · DUN · Sarawak BN · SUPP

6,780 undi (32%) · 7,595 undi di belakang pemenang

CalonPartiUndi%
Violet Yong Wui WuipemenangDAP14,37568%
Sim Kui HianBN6,78032%
Keputusan penuh PRN 2011 Sarawak →

Soalan lazim

Siapakah Sim Kui Hian?

Sim Kui Hian ialah calon pilihan raya Malaysia yang bertanding 4 kali antara 2011 dan 2021. Pertandingan terakhir: N14 BATU KAWAH, Sarawak pada PRN 2021 atas tiket GPS — menang dengan 7,827 undi (majoriti 5,393).

Berapa kali Sim Kui Hian menang dalam pilihan raya?

Sim Kui Hian menang 2 daripada 4 pertandingan: BATU KAWAH (PRN 2016), BATU KAWAH (PRN 2021).

Parti mana yang pernah diwakili Sim Kui Hian?

Sim Kui Hian pernah bertanding atas tiket BN dan GPS.

Kerusi mana yang pernah ditandingi Sim Kui Hian?

Sim Kui Hian bertanding di 4 kerusi: PENDING (Sarawak), BATU KAWAH (Sarawak), STAMPIN (Sarawak), BATU KAWAH (Sarawak).

Apakah kemenangan terbesar Sim Kui Hian?

Majoriti terbesar Sim Kui Hian ialah 5,393 undi di BATU KAWAH, Sarawak pada PRN 2021.

Lihat juga