Yii Siew Sang

Yii Siew Sang

GPS Sarawak

1
kali bertanding
1
kali menang
2021
tempoh

Ringkasan kerjaya

Yii Siew Sang bertanding 1 kali antara 2021 dan 2021 di Sarawak, atas tiket GPS. Menang 1 daripada 1 kali— kemenangan terbesar di PUJUT (PRN 2021) dengan majoriti 1,566 undi.

Kerusi ditandingi (1)

Rekod pertandingan

PRN 2021

Menang

N74 PUJUT · DUN · Sarawak GPS · SUPP

5,558 undi (44.9%) · majoriti 1,566

CalonPartiUndi%
Yii Siew SangpemenangGPS5,55844.9%
Ling Sie KiongPH3,99232.2%
Bruce Chai Khim CheongPSB1,66713.5%
Leslie Ting Siong NgiapPBK1,0228.2%
Chin Fen SiongASPIRASI1521.2%
Keputusan penuh PRN 2021 Sarawak →

Soalan lazim

Siapakah Yii Siew Sang?

Yii Siew Sang ialah calon pilihan raya Malaysia yang bertanding 1 kali antara 2021 dan 2021. Pertandingan terakhir: N74 PUJUT, Sarawak pada PRN 2021 atas tiket GPS — menang dengan 5,558 undi (majoriti 1,566).

Berapa kali Yii Siew Sang menang dalam pilihan raya?

Yii Siew Sang menang 1 daripada 1 pertandingan: PUJUT (PRN 2021).

Parti mana yang pernah diwakili Yii Siew Sang?

Yii Siew Sang bertanding atas tiket GPS sepanjang rekod ini.

Kerusi mana yang pernah ditandingi Yii Siew Sang?

Yii Siew Sang bertanding di 1 kerusi: PUJUT (Sarawak).

Apakah kemenangan terbesar Yii Siew Sang?

Majoriti terbesar Yii Siew Sang ialah 1,566 undi di PUJUT, Sarawak pada PRN 2021.

Lihat juga